Gminny Inkubator Przedsiębiorczości
w Trzcianie

KRYTERIA NABORU

 

Nabór przedsiębiorców, chcących funkcjonować w strukturach Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcianie im. Kornela Morawieckiego Solidarności Walczącej lub chcących korzystać z usług specjalistycznych odbywa się od momentu ogłoszenia naboru i do wyczerpania miejsc. Nabór jest ogłaszany przez Dyrektora Gminnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Trzcianie im. Kornela Morawieckiego Solidarności Walczącej pod warunkiem dostępności lokalowej oraz wolnych miejsc pozwalających na skorzystanie z usług specjalistycznych prowadzonych przez Inkubator. Nabór będzie prowadzony do momentu wyczerpania miejsc zgodnie z przyjętymi założeniami przez Inkubator.

Warunki formalne i zasady prowadzonego naboru:

  1. Beneficjentem może być:
      • Przedsiębiorca z sektora MŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa) we wczesnej fazie rozwoju,
      • Przedsiębiorca, który dokonał rejestracji działalności gospodarczej w CEIDG lub KRS po dniu 01.01.2017 r.,
      • Przedsiębiorca, który posiada siedzibę lub oddział na terenie Gminy Trzciana lub na terenie powiatu bocheńskiego, potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru,
      • Przedsiębiorca, którego firma ma status aktywna (nie jest zawieszona).
  2. Warunki określone w punkcie 1 muszą być spełnione łącznie przez Przedsiębiorcę.
  3. Zmiana formy prawnej prowadzonej działalności po 01.01.2017 r. nie stanowi rejestracji działalności gospodarczej w CEIDG lub KRS po dniu 01.01.2017 r.
  4. Preferencyjną grupę Przedsiębiorców, którzy zostaną zrekrutowani do Inkubatora w pierwszej kolejności stanowić będą Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą do 24 miesięcy (licząc na dzień złożenia Wniosku o przyjęcie do Inkubatora) – będzie to 50% Przedsiębiorców. W drugiej kolejności będą przyjmowani Przedsiębiorcy działający w branżach wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje Małopolski tj.:
      • nauki o życiu,
      • energia zrównoważona,
      • technologie informacyjne i komunikacyjne,
      • chemia,
      • produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych,
      • elektronika i przemysł maszynowy,
      • przemysły kreatywne i czasu wolnego.

W dalszej kolejności zostaną zrekrutowani pozostali Przedsiębiorcy, którzy złożyli Wniosek o przyjęcie do Inkubatora i spełniają warunki określone w ust. 1.

5. Wnioskodawca ubiegający się o przyjęcie do Inkubatora, obowiązany jest przedłożyć uzupełniony, kompletny i podpisany Wniosek o przyjęcie do Inkubatora zgodny ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.

6. Wniosek o przyjęcie do Inkubatora należy złożyć w biurze Inkubatora w wersji papierowej osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Inkubatora. Złożenie Wniosku o przyjęcie do Inkubatora w innej formie powoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia.

7. Ogłoszenie o naborze Wniosków o przyjęcie do Inkubatora, informacja o wyczerpaniu lub wznowieniu wolnych miejsc zostanie zamieszczone na stronie internetowej Inkubatora inkubator-trzciana.pl. Ogłoszenie może zostać opublikowane również w mediach społecznościowych prowadzonych przez Inkubator.

8. Wniosek o przyjęcie do Inkubatora jest kompletny, w przypadku złożenia go wraz z wymaganymi dokumentami takimi jak:

  • dokument założycielski: wpis do CEIDG o działalności lub wydruk z rejestru przedsiębiorców KRS,
  • oświadczenie o niezaleganiu z podatkami i opłatami,
  • oświadczenie o zapoznaniu się z treścią Regulaminu,
  • oświadczenie o spełnieniu kryterium MŚP,
  • oświadczenie o wsparciu pomostowym,
  • oświadczenie o odpowiedzialności karnej za składanie nieprawdziwych danych,
  • klauzula informacyjna – RODO.

10. Z naboru wyklucza się Wnioskodawcę:

  • który nie spełnia warunków, o których mowa w ust. 1 niniejszego Regulaminu,
  • który zalega z opłacaniem zobowiązań publiczno-prawnych,
  • który prowadzi działalność gospodarczą stanowiącą zagrożenie dla środowiska naturalnego, sprzeczną z powszechnie przyjętymi normami i obyczajami lub przepisami prawa,
  • z którym została uprzednio rozwiązana Umowa inkubacji, z przyczyn leżących po stronie Wnioskodawcy,
  • który powstał z udziałem wsparcia w ramach poddziałania 8.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, w okresie kwalifikowania się do tzw. wsparcia pomostowego, zgodnie z Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowej dotyczącym 8. Osi priorytetowej pn. Rynek pracy.

11. Dyrektor dokonuje weryfikacji złożonych Wniosków o przyjęcie do Inkubatora, sprawdzając, czy Wnioskodawca złożył kompletny Wniosek o przyjęcie do Inkubatora wraz z wymaganymi dokumentami oraz czy spełnia kryteria określone w ustępie1 i czy nie podlega wykluczeniu zgodnie z ustępem 10.

12. Wnioskodawca, który nie złożył kompletnego Wniosku o przyjęcie do Inkubatora wraz z dokumentami zostanie poinformowany przez Dyrektora o możliwości uzupełnienia Wniosku o przyjęcie do Inkubatora w terminie 5 dni. Dyrektor powiadomi Wnioskodawcę w sposób telefoniczny i/lubza pośrednictwem wiadomości elektronicznej skierowanej na wskazany we Wniosku o przyjęcie do Inkubatora adres e-mail. W przypadku nie uzupełnienia Wniosku o przyjęcie do Inkubatora w terminie, Dyrektor pozostawia Wniosek o przyjęcie do Inkubatora bez rozpatrzenia.

13. W kolejnym etapie Dyrektor dokonuje szczegółowej analizy i ponownej oceny Wniosku o przyjęcie do Inkubatora wraz z wymaganymi dokumentami. Po zakończeniu oceny Dyrektor wystawia Przedsiębiorcy pisemną opinię. Następnie Dyrektor umawia spotkanie aplikacyjne z Wnioskodawcą w celu omówienia potrzeb i opracowania planu wsparcia udzielanego przez Inkubator. W pierwszej kolejności spotkania odbędą się z Wnioskodawcami, którzy spełniają warunki opisane w ust. 4. W dalszej kolejności spotkania odbędą się z pozostałymi Wnioskodawcami, którzy kwalifikują się do objęcia nieodpłatnym wsparciem.

14. W przypadku, gdy liczba Wnioskodawców spełniających warunki wymagane do przyjęcia do Inkubatora, jest wyższa niż liczba dostępnych miejsc, dla Przedsiębiorców którzy mogą zostać przyjęci do Inkubatora, wybór dokonywany jest w oparciu o kryteria wskazane w ust. 4, a w następnej kolejności decyduje data wpływu Wniosku o przyjęcie do Inkubatora.

15. W przypadku dużego zainteresowania Dyrektor sporządza listęrezerwową.

16. Przedsiębiorcy, którzy złożyli Wniosek o przyjęcie do Inkubatora, który został pozytywnie rozpatrzony oraz został opracowany plan wsparcia zobowiązani są do podpisania Umowy inkubacji w terminie określonym przez Dyrektora. Umowa podpisywana jest minimum na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia w zależności od potrzeb Przedsiębiorcy i dostępnej oferty Inkubatora.

17. W sytuacji braku pełnego wykorzystania powierzchni Inkubatora lub braku chętnych do przyjęcia do Inkubatora spełniających warunki opisane w niniejszym rozdziale, okres inkubacji może być wydłużony o ustalony okres przez Dyrektora.

18. Nie zawarcie Umowy inkubacji w terminie, o którym mowa w ust. 16 powyżej jest równoznaczne z rezygnacją z objęcia nieodpłatnym wsparciem i możliwości korzystania z oferowanych usług Inkubatora. Jednocześnie Przedsiębiorca zostaje skreślony z listy, a jego miejsce zajmuje Przedsiębiorca z listy rezerwowej.

Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie

Trzciana 147

biuro@inkubator-trzciana.pl

14 613 61 49

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek od 7:30 do 15:30

Wyślij wiadomość

Wyrażam zgodę

Mapa
Skip to content