W dniu 26 stycznia 2023 roku odbyło się pierwsze poranne spotkanie sieciująco-mentoringowe dla przedsiębiorców w Gminnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Trzcianie im. Kornela Morawieckiego Solidarności Walczącej.

Spotkanie to otworzyło cykl spotkań pn. BIZNES przy kawie, które mają na celu w przyjaznej atmosferze przy porannej kawie łączyć przedsiębiorców. Spotkanie daje przestrzeń do nawiązywania nowych relacji biznesowych jak również prywatnych.

Pierwsze spotkanie odbyło się w tematyce – jak wykorzystywać 3 zasoby przedsiębiorcy?

Mentorzy prowadzący spotkanie omówili zasoby jakimi dysponuje przedsiębiorca:

  • zasoby materialne (np. pieniądze, sprzęt do pracy, nieruchomości),
  • kompetencje i wiedza – to co pozwala rozwijać firmę,
  • relacje z ludźmi.

Przy codziennej działalności przedsiębiorcy często skupiają się na rozwoju kompetencji, które pozwalają im działać w sposób profesjonalnych oraz na pomnażaniu pieniędzy, które pozwalają między innymi na zakup nowych specjalistycznych sprzętów do wykonywaniu przyjętych zleceń. Często ze względu na czas i ilość obowiązków zapominają o tworzeniu nowych relacji biznesowych. A to przez spotkanie z ludźmi i rozmowy z nimi możemy się dowiedzieć czego potrzebują, czego szukają, kogo szukają. W świecie biznesu działa wiele organizacji, które organizują spotkania dla przedsiębiorców, aby zająć się organizacją i stworzyć konkretny czas i miejsce na takie spotkanie. Budowane siatki kontaktów jest nieodłącznym zadaniem osoby prowadzącej firmę.

Dlatego też w ramach projektu, który realizuje Gmina Trzciana pn. Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zostały zaplanowane spotkania sieciująco-mentoringowe dla przedsiębiorców. Wielką korzyścią tych spotkań jest to, że przedsiębiorca nie ponosi wkładu finansowego. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, więc dlaczego by nie skorzystać?

Zapytaliśmy mentora prowadzącego spotkanie – Jacka Mleczko z Habitat Sp. z o.o. dlaczego networking jest tak ważny dla przedsiębiorców?

Dlatego, że sieć kontaktów i dobre relacje to jeden z najważniejszych zasobów przedsiębiorcy. Rezygnacja z budowania relacji z klientami, dostawcami, ludźmi z branży jest jak rezygnacja z rozwijania swoich kompetencji zawodowych. Co to za przedsiębiorca, który nie chce się rozwijać?

Czy warto uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie?

To tak jakby zapytać przedsiębiorcę czy warto zwiększać przychody? Oczywiście, że warto rozwijać swoją sieć kontaktów, oczywiście, że warto budować silne relacje. W większych miastach są grupy networkingowe, które pobierają tysiące złotych za członkostwo. I przedsiębiorcy płacą, bo w tych grupach poznają innych ludzi biznesu a budując z nimi relacje rozwijają swoje biznesy. Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie dostarcza takie możliwości całkowicie bezpłatnie a jeszcze dodatkowo oferuje praktyczne zajęcia na temat tego jak najlepiej i najbardziej efektywnie wykorzystywać takie spotkania do budowania trwałych relacji. A w konsekwencji do budowania trwałego biznesu. Udział w takim spotkaniu to po prostu świetna inwestycja! Wasi przedsiębiorcy inwestują jedynie swój czas bez płacenia opłat członkowskich.

A więc przedsiębiorco, zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w dniu 2 lutego 2023 roku. Zainwestuj swój czas na budowanie relacji biznesowych.

Temat spotkania – Ja- czyli kto? – sztuka autoprezentacji.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, którzy chcą wypić poranną kawę w przyjaznej atmosferze oraz nawiązać nowe relacje biznesowe.

 

Skip to content